LM2576HVS-3.3
Mfr.Part #
LM2576HVS-3.3
Datasheet
LM2576HVS-3.3
Description
TO-263 DC-DC CONVERTERS ROHS
Stock
753
Current - Output :
3A
Frequency - Switching :
52kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Synchronous Rectifier :
Yes
Voltage - Input (Max) :
57V
Voltage - Input (Min) :
Voltage - Output (Max) :
3.3V